Informacja Administratora

Tradycje

PASOWANIE NA PRZEDSZKOLAKA

Impreza, na którą czekają wszystkie dzieci wraz z rodzicami. W tym uroczystym dniu tradycyjnie następuje nadanie nazwy każdej grupie wiekowej. Dzieci stają się współgospodarzami naszej placówki, a przedszkole traktują jak swój drugi dom.

BARWY JESIENI

Warsztaty plastyczne, w których uczestniczą dzieci z zaprzyjaźnionych placówek integracyjnych. Impreza oprócz rozwijania ekspresji i wyobraźni twórczej dzieci o zróżnicowanej normie intelektualnej, sprzyja integracji społecznej dzieci zdrowych z dziećmi niepełnosprawnymi oraz akceptacji ludzi o odmiennych zachowaniach i wyglądzie.

BAL JESIENI

Impreza integracyjna, w której biorą udział dzieci z naszego przedszkola oraz dzieci z zaprzyjaźnionych placówek. Jesienne kolory dominujące w przebraniach dzieci podnoszą klimat ciepłej i miłej atmosfery.

ANDRZEJKI

Dzień czarów, wróżb i emocji. Największą atrakcją są lanie wosku i zabawy integracyjne z użyciem różnych magicznych rekwizytów, czarnoksiężników i wróżek.

MIKOŁAJKI

Tradycją stało się, że w tym dniu Rada Rodziców obdarowuje wszystkie dzieci upominkami. Oprócz tego każda z grup otrzymuje worek prezentów z pomocami dydaktycznymi.

WIGILIA

Czar tego dnia udziela się wszystkim. Spożywamy wspólnie tradycyjne potrawy wigilijne. Składanie życzeń i śpiewanie kolęd podnosi atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Tradycją jest również wystawienie szopki o narodzeniu Bożego Syna.

BAL KARNAWAŁOWY

Wspólne zabawy, tańce i pląsy z zaproszonymi gośćmi – dziećmi i uczniami z zaprzyjaźnionych placówek. Największą atrakcję stanowią konkursy i przebrania wszystkich uczestników.

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Uroczystość noworoczna, na której dzieci prezentują swoje umiejętności w montażu literacko – muzyczno – artystycznym. Całość imprezy jest przeznaczona i dedykowana przez dzieci osobom najbliższym. Integracja rodziny dziecka z przedszkolem jest głównym celem tej imprezy, wyzwala wiele miłych chwil i wzruszeń.

PRZEGLĄD MUZYCZNO – TANECZNY „ŁĄCZY NAS PIOSENKA I TANIEC”

Impreza integracyjna w środowisku, której od lat jesteśmy organizatorem. Uczestnikami są dzieci z przedszkoli, placówek integracyjnych i oddziałów specjalnych. Główny cel imprezy to dobra zabawa w atmosferze tolerancji i przyjaźni.

OLIMPIADA SPORTOWA

Cykliczna impreza łódzka, organizowana przez Przedszkole Miejskie nr 221 Integracyjne, w której podczas współzawodnictwa sportowego spotykają się dzieci zdrowe i niepełnosprawne. W trakcie olimpiady dzieci uczą się zdrowego współzawodnictwa przez zabawę i poznają różne formy aktywności ruchowej. Chętnie biorą udział w grach, zabawach ruchowych i gimnastyce, a współzawodnictwo naszych małych zawodników zawsze nagradzane jest pucharami, nagrodami dla przedszkola, a przede wszystkim upragnionymi przez dzieci indywidualnymi medalami.

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Uroczystość, podczas której podsumowany jest cały okres pobytu dzieci w przedszkolu. Nie brakuje także podziękowań dla rodziców i ich pociech. Dopełnieniem uroczystości są występy dzieci z każdej grupy wiekowej.

PIKNIK RODZINNY

Wspaniała zabawa dla dzieci i rodziców. Chcąc umilić czas, przedszkole przygotowuje wiele atrakcji: loterię fantową, malowanie twarzy, kącik kulinarny, konkursy i pokazy taneczne. Impreza ta dostarcza wiele radości i satysfakcji.